אימון NLP גשטאלט ומה טוב בזה


אני מאוהבת בחיבור של NLP וגשטאלט. ולמה? כי אלה שתי גישות משלימות שבחיבור בינהן מתרחש הקסם המחולל את השינוי המבוקש שיכול לקדם את חיינו באופן מדויק יותר.

NLP - מדע השפה והתודעה הינו תפיסת עולם ומודל תקשורת אישית ובין אנושית, המבוסס על הבנת הפעילות המוחית, החשיבה שלנו, וכיצד זה בא לידי ביטוי בתחושות ובשימוש שאנו עושים בשפה. אלה מודלים לשינוי גישה, לפיתוח חשיבה חדשה ולשינוי נקודת מבט, המניבים התנהגות חדשה, בעזרת טכניקות המאפשרות לעשות זאת באופן קל ויעיל. 

השיטה התפתחה בשנות השבעים של המאה ה20, ע"י ריצרד בנדלר, מתמטיקאי ואיש מחשבים וג'ון גרינדר, בלשן לשוני ממוחה לשימוש בשפה. שניהם התעניינו במיוחד בתכונות ההצטיינות המאפיינות אנשים מצליחים במיוחד. הרעיון שלהם היה להתחקות אחר אופן הפעולה וההתנהגות של אותם מצטיינים, אופן הדיבור, החשיבה והשפה בה השתמשו. ואחר כך לבנות מודלים התנהגותיים, חשיבתיים ושפתיים, שיועילו גם לאנשים אחרים החפצים להשיג מטרות, לשכלל תחום מסוים, להצטיין, להינות מיחסים ומתקשורת אנושית טובה, מיכולת השפעה ומתן משמעות לחייהם, או פשוט לחיות חיים יותר שמחים ומדויקים. 

הגשטאלט, הינו תחום בפסיכולוגיה, המוסיף את הרובד העמוק יותר, הרגשי והתחושתי, העוסק בעיקר בתת מודע, ובמתרחש בתחושות וברגשות של האדם ברגע המסוים, כאן ועכשיו. 

ומה זה בכלל המילה הזאת? פירוש המילה הינו "תבנית", או "שלמות אחידה". זוהי גישה פסיכולוגית, הרואה את האדם כישות הוליסטית שלמה, המורכבת מחלקים של גוף, נפש, תודעה, שכל ורגש. כל אדם הינו יחיד ומיוחד ושלם כפי שהוא. לא מושלם. שלם! כמה מרגיע הצורך לא להיות מושלמים, נכון?

לכל אדם יש צרכים וערכים שונים, המאפיינים את היותו מי שהוא, ברגע הנתון בו הוא נמצא. בתהליך שינוי העובד עם שיטת הגשטאלט, מתאפשר לאדם להכיר את עצמו טוב יותר באמצעות חקר התת מודע, שזה התהליכים העמוקים יותר המתחוללים בנפשנו ואנו לא תמיד מודעים להם. אך הם המשפיעים הגדולים ביותר על ההתנהגות והתוצאות שלנו. כדי שנוכל לממש את פוטנציאל החיים הטבוע בנו, הגשטאלט מאמין שעל האדם לחיות מתוך מודעות גבוהה לעצמו, להתנהגות ולתוצאות שלו. 

ועכשיו על החיבור המרתק: NLP גשטאלט:

בואו נדמיין אדם או אישה, שחוו אירוע מסוים. הוא או היא, יפרשו אותו בהתאם לחוויות אירועים דומים שכבר חוו בעבר, וזה יהיה שונה מפירוש שאותו אירוע יורגש ויובן ע"י אדם אחר. בהתאם לפירוש שניתן לאירוע, כך יעלה בנו הרגש, התגובה והתוצאה שנקבל בהתנהגות שלנו. כשחווים אירוע משמח זה נהדר. אך מה קורה כשחווים אירועים פחות שמחים? כיצד אז המערכת האוטומטית שלנו מגיבה? האם זה מועיל לנו? אם כן, נהדר. אך אם לא, מה ניתן לעשות כדי לפרש אחרת, לשים מסגרת שונה לתמונה של אותו אירוע, שתביא אותנו לתוצאות טובות יותר? 

את כל זה ועוד, מאפשר המפגש המרתק והחיבור הנהדר של NLP וגשטאלט. הגשטאלט מביא את הרובד הפסיכולוגי, הנפשי, תחושתי, וה NLP נותן את הטכניקות לעשות את השינוי המבוקש. ובעיקר, זה מאפשר חיים נוחים ושמחים יותר!! שזה מהניסיון שלי, חיים חדשים, זורמים ומהנים יותר!

מזמינה אתכם לפגישה אישית לקליניקה שלי בתל אביב, לחוות את הקסם שבאימון כזה!  התקשרו כבר היום או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

תמי 0505-767967